img03

Православне життя для сучасної людини

 

У наш час існує дуже багато суперечок на тему: " Чи модно ж бути віруючим християнином серед молоді?"

Для одних молодих людей духовне життя є просто звичаєм. Але є і молодь, яка вважає, що духовність, віра є невід'ємною часткою нашого життя. У цій публікації я спробую дослідити дану тему.

 У наш час новацій та різноманіття вибору ми не раз зіштовхуємося з головним питанням нашого життя, з РЕЛІГІЄЮ. Кожна людина має право на вибір, тим паче в цьому делікатному питанні. Але так трапляється, що, так звані секти, забирають таку можливість. Наведу вам приклад з життя, який трапився з моєю близькою подругою.

Вчилася у школі, мала друзів, батьків і коханого з якого все жахіття і почалося. Одного сонячного ранку вони посварилися, дівчина була дуже розгублена та не в собі. Авжеж, ми, молоді дівчата, тікаємо до парку на природу, поринаючи у роздуми. Але, саме там вона і зустріла нещастя її життя. Це були представники «віри у Єгову». Вони з радістю «запропонували» вступити до їхнього «братства». На превеликий жаль, моя подруга погодилась і за два місяці родинна злагода, яка було до цього, зникла. Хоча все могло було зробити інакше - можна ж було прийти до священика (бо кожен священик, дуже часто є і психологом, який дасть пораду та допоможе обрати правильний шлях).

Мені було дуже цікаво дізнатися думку інших і тому, провівши міні-опитування, я зробила свої висновки.

Серед підлітків результати були не дуже втішні, бо більшість з них віри і близько не мають. На запитання про їхню віру чи релігію в очах виникало нерозуміння і відповіді були не дуже, як то кажуть «в тему». Бо для сучасних тінейджерів головне віра у почуття або в щось інше, тому що в більшості вони не усвідомлюють значення віри у житті, а Бог для них є міфічним персонажем.

Серед трішки старшого покоління результати порадували. Як тільки зайшла мова про релігію, то слухати було дуже цікаво. Для когось релігія - частинка життя, яку не можливо відірвати від серця, бо релігійне зернятко було закладено з самого народження, і в майбутньому більшість представників молодого покоління від 20 до 35 років вважають за потрібне навчати своїх дітей православної культури, деякі вже з раннього віку навчають малюків основам духовного життя у православї.

Випала нагода поспілкуватися  і з представниками готичної культури, які, не дивлячись на свої погляди, дуже позитивно ставляться до православного віровчення, і, що викликало у мене подив, знають традиції та історію. Як вияснилося, більшість з них відвідує церкву та дотримується усіх православних традицій, а їхній лячно-темний вигляд це стиль життя, як, наприклад, ми любимо спортивний чи бізнес-стиль. Так і ця культура являється стилем життя.

Опитування серед чоловіків і жінок було більш цікавішим, бо в результаті я почула багато історій, які зворушували душу своїми крутими поворотами життя. Одну з найцікавіших історій я хочу описати. Жінка 35-40 років мріяла все життя мати дитя. Бідненька до кого тільки не зверталася, але результату і близько не було. Тоді вона вдалася до останньої спроби (приказка «поки грім не вдарить – чоловік не перехреститься» найбільш вдало підходить для сучасного суспільства) - провела 2 роки у монастирі і після повернення з нього в мирське життя стала відвідувати церкву чи не кожні 3 дні. Завдяки своїй вірі та прагненню мати щастя, вона  завагітніла. Під час цього опитування вона сказала, що у цьому житті без щирої віри та Православної Церкви всього цього в неї б не було.

Щиро кажучи, спілкуючись з людьми на ці теми, я зрозуміла, що в більшості люди доходять до усвідомлення нашої релігії: хто раніше, хто пізніше. Але всі шляхи йдуть до однієї дороги -  до Божого дому де всі рівні. На жаль, серед молоді дуже мало хто думає, що православне життя все ж таки допомагає нам; і на питання чи треба приділяти більше уваги нашій релігії, багатьом було все одно.

Тож висновок один - треба якомога більше уваги приділяти нашому релігійному життю, щоб у підлітків та молоді проповідь слова Божого не асоціювалася із нудними лекціями та настановами.

Зараз існує дуже багато недільних шкіл, які об'єднують православну молодь, тому, робота по впровадженні православної культури серед підлітків лягає в основному на плечі священнослужителів. Кожен з нас на цей світ дивиться по-своєму, але, дуже важливо, підкорегувати цей погляд саме в молодому віці. А зробити це можна лише за допомогою християнських настанов і духовного життя в лоні Православної Церкви.


Тетяна Єріна, слухачка молодіжної

недільної школи при Свято-Миколаївському 

кафедральному соборі м. Кременчука


 
img03